Кам Джонсън отбеляза рекордните за сезона 29 точки, за да помогне на Нетс да победят Хоукс със 124-97
AP News | 2024-03-01 | 05:17:18

НЮ ЙОРК (AP) — Кам Джонсън отбеляза рекордните за сезона 29 точки, като отбеляза рекордните за сезона седем тройки от 11 опита, за да помогне на Бруклин Нетс да победят Атланта Хоукс със 124-97 в четвъртък вечерта, за да открият серия от два мача.

Борейки се за последното място за игра в Източната конференция, отборите ще се срещнат отново в Барклис Център в събота.

Бруклин се подобри до 23-36, печелейки първия домакински мач на временния треньор Кевин Оли, след като замени уволнения Жак Вон на 20 февруари.

Денис Шрьодер имаше 23 точки, осем борби и седем асистенции за балансирания Бруклин. Микал Бриджис отбеляза 15 точки, Дей’Рон Шарп имаше 12 точки, Лони Уокър IV 11 и Денис Смит младши 10.

Дежунте Мъри поведе Атланта с 28 точки. Хоукс – със звездния страж Трей Йънг, оставен встрани от скъсана връзка на пръста – бяха спечелили две поредни победи. Те паднаха до 26-33.

Бруклин водеше с 34-16 след първата четвърт, като Джонсън вкара 12 точки при стрелба 4-от-6, а Бриджис добави 10 точки. Нетс водеха с 56-50 на полувремето, след което надиграха Хоукс с 38-25 в четвъртината.

Бруклин започна четвъртата четвърт с пауза на Смит и 3 на Бридж при първите две притежания, за да увеличи преднината до 99-75.